X
X

tko sin header

Martin Chodúr & Trnavský komorní orchestr

Pocta velkým hlasům

Ač je dnešní populární hudba většinou založená na elektrických nástrojích a počítačích, ztěží může něco nahradit zvuk klasických, akustických nástrojů. Zvuku živého orchestru se nic nevyrovná. Lidský hlas je v objetí smyčců jako v polštářích a expresivita hudby dostane z písní neskutečné množství nejrůznějších emocí. Když se toto navíc spojí s těmi nejkrásnějšími melodiemi populární hudby a velkým hlasem Martina Chodúra, výsledkem je skutečná pocta duchu hudby. Na koncertě Pocta velkým hlasům zazní písně, které čerpají z nejrůznějších vlivů světové hudby a zpívali je majitelé těch nejkrásnějších hlasů hudební historie (např. W. Matuška, K. Duchoň, J. Schellinger, K. Gott, T. Jones, E. Humperdinck, F. Sinatra, L. Cohen). Právě těmto zpěvákům a písním vzdává poctu tento koncertní program, ve kterém se spojili hudebníci populární, jazzové i vážné hudby. Na utváření koncertu se podíleli aranžéři Martin Chodúr a Vlastimil Šmída, který je zároveň pianistou a dirigentem koncertu. Příčná flétna je zastoupena Adélou Švanovou.       

Trnavský komorní orchestr reprezentuje město Trnava od r. 1999. Jeho uměleckou vedoucí je Alžbeta Ševečková. Repertoár TKO tvoří díla od baroka až po současnost. Je vyhledávaným tělesem, které často premiéruje díla současných slovenských autorů.  Trnavský komorní orchestr byl také součástí vícero neobvyklých projektů různých žánrů. V Divadle J. Palárika v Trnavě uvedl obnovenou premiéru Schneiderovy operety Bellarosa, interpretoval písně skupiny Beatles, písně L. Dusíka, spolupracoval na projektu Eurofolklór, v rámci mezinárodní spolupráce s Filharmonií Marchfeld se představil na turné v Japonsku a Číne. Jako host orchestr vystupoval na vícero hudebních festivalech doma i v zahraničí  (Trnavská hudobná jar, Trnavské organové dni, cyklus novoročních koncertů, Musica sacra, Divertimento Musicale, Concerto Bohemia Praha). Od r. 2015 je též organizátorem open-air festivalu Hudba na radnici v Trnavě, jehož součásti je od r. 2017 skladatelská soutěž ARCO. Trnavský komorný orchester dosáhl pod vedením Alžběty Ševečkové vysokou uměleckou úroveň a v současnosti se řadí k nejkvalitnějším neprofesionálním komorním tělesům na Slovensku.

Koncert přináší plno skvělých hudebních výkonů, elegance, romantiky i úcty k hudební tradici. Koncert v délce 75 minut je moderovaný sólistou a je vhodný do koncertního sálu, divadla či kulturního domu anebo do exteriéru např. open air festivaly. Nadčasový repertoár umožňuje realizaci koncertu v kteroukoliv roční dobu. Vhodný je rovněž jako koncert vánoční či novoroční.                   

Jezabel – W. Matuška

Modrý sarafán – W. Matuška

Keby náhodou – K. Duchoň

Svet bez Teba – K. Duchoň

Švihák lázeňský – J. Schellinger

Holubí dům – J. Schellinger

Krev toulavá – K. Gott

Rozeznávám – R. Muller

Green Green Grass Of Home -T. Jones

Free As The Wind – E. Humperdinck

The Day Of Wine And Roses – F. Sinatra

My Way – F. Sinatra

Hallelujah – L. Cohen 

Přehrát video
2021 © Martin Chodúr