X
X

tko sin header

Martin Chodúr & Trnavský komorní orchestr

Pocta velkým hlasům

Dnešní populární hudba často využívá elektronických nástrojů a počítačové technologie; nicméně, žádná technologie nemůže nahradit autentičnost zvuku klasických akustických nástrojů. Živý orchestr nese svoji nezaměnitelnou sílu, která jen stěží nachází obdoby. Lidský hlas, obklopený smyčci, připomíná pohodlné polštáře, a expresivita hudby získává z písní neuvěřitelnou škálu emocí. Když se tato síla spojí s nejkrásnějšími melodiemi populární hudby a ohromujícím hlasem Martina Chodúra, vzniká skutečná pocta duchu hudby. Na koncertě „Pocta velkým hlasům“ zazní písně, které čerpají z nejrůznějších vlivů světové hudby a zpívali je majitelé těch nejkrásnějších hlasů hudební historie (např. W. Matuška, K. Duchoň, J. Schellinger, K. Gott, T. Jones, E. Humperdinck, F. Sinatra, L. Cohen). Právě těmto zpěvákům a písním vzdává poctu tento koncertní program, ve kterém se spojili hudebníci populární, jazzové i vážné hudby. Na utváření koncertu se podíleli aranžéři Martin Chodúr a Vlastimil Šmída, který je zároveň pianistou a dirigentem koncertu. Příčná flétna je zastoupena Adélou Švanovou.       

Trnavský komorní orchestr reprezentuje město Trnava od roku 1999. Jeho uměleckou vedoucí je Alžbeta Ševečková. Repertoár TKO tvoří díla od baroka až po současnost. Je vyhledávaným tělesem, které často premiéruje díla současných slovenských autorů.  Trnavský komorní orchestr byl také součástí vícero neobvyklých projektů různých žánrů. V Divadle J. Palárika v Trnavě uvedl obnovenou premiéru Schneiderovy operety Bellarosa, interpretoval písně skupiny Beatles, písně L. Dusíka, spolupracoval na projektu Eurofolklór, v rámci mezinárodní spolupráce s Filharmonií Marchfeld se představil na turné v Japonsku a Číne. Jako host orchestr vystupoval na vícero hudebních festivalech doma i v zahraničí  (Trnavská hudobná jar, Trnavské organové dni, cyklus novoročních koncertů, Musica sacra, Divertimento Musicale, Concerto Bohemia Praha). Od r. 2015 je též organizátorem open-air festivalu Hudba na radnici v Trnavě, jehož součásti je od r. 2017 skladatelská soutěž ARCO. Trnavský komorný orchester dosáhl pod vedením Alžběty Ševečkové vysokou uměleckou úroveň a v současnosti se řadí k nejkvalitnějším neprofesionálním komorním tělesům na Slovensku.

Koncert přináší plno skvělých hudebních výkonů, elegance, romantiky i úcty k hudební tradici. Koncert v délce 90 minut je moderovaný sólistou a je vhodný do koncertního sálu, divadla či kulturního domu anebo do exteriéru např. na open air festivaly. Nadčasový repertoár umožňuje realizaci koncertu v kteroukoliv roční dobu. 

 

Repertoár:

Jezabel – W. Matuška

Modrý sarafán – W. Matuška

Keby náhodou – K. Duchoň

Svet bez Teba – K. Duchoň

Švihák lázeňský – J. Schellinger

Holubí dům – J. Schellinger

Krev toulavá – K. Gott

Rozeznávám – R. Muller

Green Green Grass Of Home -T. Jones

Free As The Wind – E. Humperdinck

The Day Of Wine And Roses – F. Sinatra

My Way – F. Sinatra

Hallelujah – L. Cohen 

Přehrát video

Hlas Vánoc

Vánoční koncert „Hlas Vánoc“ přináší posluchačům pestrý výběr písní spojených hlavním tématem Vánoc a výjimečným hlasem Martina Chodúra. V rámci svátečního repertoáru zazní jak české, tak světově známé písně, čerpající ze široké škály hudebních vlivů. Některé z nich Martin nahrál na své album „Hallelujah vánoční písně a koledy“ s Janáčkovou filharmonií Ostrava v roce 2018. Autorská vánoční píseň „Síla mít rád“ získala nejvyšší ocenění Platinová dvanáctka v hitparádě Českého rozhlasu v roce 2019. Kromě toho zazní i písně z repertoárů nejslavnějších interpretů 20. století a nechybí ani černošský gospel. 

Posluchači se mohou těšit na slavné rock ‚n‘ rollové vánoční písně, na jazzové skladby i popové vánoční hity. Každá píseň spojuje svou typickou melodičnost a důraz na zpěv, a většina z nich evokuje vánoční atmosféru pro posluchače po celém světě. Koncert je vhodný pro chvíle vánoční i novoroční.


Repertoár:

Loverś Concerto Hlas Vánoc (The Toys)

Jezabel (W. Matuška)

Modrý sarafán (W. Matuška)

Dobré časy (M. Chodúr)

Síla mít rád (M. Chodúr)

Keby náhodou (K. Duchoň)

Svet bez Teba (K. Duchoň)

Down by the Riverside (M. Jackson)

Jdi za štěstím (K. Gott)

Rozeznávám (R. Muller)

Malé tiché štěstí (K. Gott)

Bílé vánoce (K. Gott)

Free as the wind (E. Humperdinck)

My way (F. Sinatra)

Syn Boží se stal člověkem (K. Černoch)

Malé tiché štěstí (K. Gott)

Vánoční zvon (W. Matuška)

Ave Maria (liturgická)

Hallelujah (L. Cohen)

Tichá noc

2021 © Martin Chodúr