X
X

smyčcový kvartet

Martin Chodúr & Smyčcový kvartet

Pocta velkým hlasům

Recitál s výjimečným zpěvákem Martinem Chodúrem vás provede písněmi vokalistů 20. století, jako byli legendy Karel Gott, Waldemar Matuška, Karel Duchoň, Tom Jones, Frank Sinatra a mnozí další. Jeho recitál je doprovázen klavírem, smyčcovým kvartetem a příčnou flétnou, vytvářející jedinečnou atmosféru a nostalgický zvuk.

Tento koncert, nazvaný „Pocta velkým hlasům,“ je jako cesta časem, kterou můžete sdílet s generacemi lidí, kteří si pamatují Zlatou éru hudebních velikánů z různých částí světa. Repertoár je plný nezapomenutelných hitů a osloví zejména střední a starší generace, kteří se rádi vracejí k těmto písním.

Tento koncert je jako stvořený pro intimní prostředí menších sálů, divadel, kostelů a synagog. Je ideální pro hudební akce, kde se očekává, že zazní hity, které znají všichni. Jeho komorní povaha umožňuje zvýraznit jemné nuance zpěvu a ocení ji zejména milovníci hlasového umění.

Celý koncert má délku 90 minut, což je přesně ta pravá dávka krásné hudby, kterou si můžete užít a ponořit se do světa těch největších hlasů v dějinách populární hudby. Nechte se unést do éry, kdy hudba dokázala spojit lidi a stále zůstává živá v našich srdcích.

PDF

 

Repertoár:

Jezabel – W. Matuška

Modrý sarafán – W. Matuška

Dobré časy – M. Chodúr

Tiše den zhasíná – R. Cortés

Keby náhodou – K. Duchoň

Čardáš dvoch srdc‘- K. Duchoň

Svet bez Teba – K. Duchoň

Švihák lázeňský – J. Schellinger

Holubí dům – J. Schellinger

Krev toulavá – K. Gott

Jdi za štěstím – K. Gott

Rozeznávám – R. Muller

Loverś Concerto – S. Black

Down by the Riverside – tradicionál

Green Green Grass Of Home – T. Jones

Free As The Wind – E. Humperdinck

The Days Of Wine And Roses – F. Sinatra

My Way – F. Sinatra

Ave Maria

Hallelujah – L. Cohen

 

 

 

Hlas Vánoc

Vánoční recitál s doprovodem klavíru, smyčcového kvarteta a příčné flétny, nazvaný „Hlas Vánoc“, přináší posluchačům široký výběr písní spojených tématem Vánoc a jedinečným hlasem Martina Chodúra. 

V rámci svátečního repertoáru zazní jak české, tak i světově známé písně, které pocházejí z repertoárů nejslavnějších interpretů 20. století. Posluchači se mohou těšit na slavné vánoční hity z oblasti popu, jazzové skvosty i tradiční černošský gospel. 

Všechny písně vynikají svou melodičností a zdůrazňují zpěv, přičemž většina z nich navozuje vánoční atmosféru známou lidem po celém světě.

Hudební doprovod zajišťují umělci z Janáčkovy filharmonie Ostrava a ostravské konzervatoře. Koncert v délce 90 minut je vhodný do divadel a společenských sálů.

 

Repertoár:

Loverś Concerto Hlas Vánoc (The Toys)

Dobré časy (M. Chodúr)

Modrý sarafán (W. Matuška)

Down by the Riverside (M. Jackson)

Síla mít rád (M. Chodúr)

Keby náhodou (K. Duchoň)

Jdi za štěstím (K. Gott)

Bílé vánoce (K. Gott)

Ave Maria (liturgická)

My way (F. Sinatra)

Syn Boží se stal člověkem (K. Černoch)

Malé tiché štěstí (K. Gott)

Vánoční zvon (W. Matuška)

Ó, pán jde k nám (K. Černoch)

Hallelujah (L. Cohen)

Tichá noc

 

2021 © Martin Chodúr