Mění se čas

Martin Chodúr exceluje v nové spolupráci se slovenským projektem Story.  Výsledkem je sugestivní skladba „Mění se čas“, doprovázena poetickým videoklipem. 

Umělecké hledání zavedlo zpěváka a hudebníka Martina Chodúra k našim východním sousedům. Pozoruhodný slovenský audiovizuálni projekt Story si nejen svým letošním vinylovým albem „Doteraz“, ale i účastí osobností jako Pavol Hammel, Peter Lipa, Milan Kňažko, či Zuzana Homolová, vysloužil vřelé přijetí u domácí, ale i české kritiky.

Nečekaným, ale jak se zdá, přirozeným průnikem obou stran, je tak nová sugestivní skladba „Mění se čas“. Jak říká lídr projektu, skladatel a baskytarista Marian Zima: „V Story se nacházím v permanentním hledání kvalitních vokalistů, kteří dokážou odevzdat publiku zamýšlenou ideu. Martina jsem si vytipoval už dřív. Je to jeden z mála laureátů zpěváckých soutěží, kteří by se stoprocentně prosadili i bez nich, a kteří jsou respektováni i kritikou. Obdivuji jeho techniku zpěvu, v tomto ohledu by se mu na Slovensku těžko hledal rovnocenný. Navíc, aspoň dvacet let se mi nestalo, abych se s někým shodl na prakticky všech hudebních oblíbencích. To mě jenom utvrdilo v tom, že naše spolupráce je dobrý nápad.“

Martin, který kromě zpěvu nahrál do skladby i půvabné klarinetové sólo, dodává: „Spolupráce s Marianem mě opravdu těší a naplňuje. Jsem moc rád, že se můžu v této písni ukázat v mírně odlišném světle. Je to poprvé, kdy jsem čistě interpretem nově zkomponované písně jiného autora. Je to proto, že mě Marian svou tvorbou i přístupem upřímně oslovil. Jeho hudba je poetická, hluboká, ale také zábavná a muzikantsky chytrá a poctivá. To je kombinace, která je pro mě vskutku neodolatelná.“

O zvuk skladby a aranže se postaral renomovaný slovenský klavírista a producent Roland Kaník (Peter Lipa, Modré Hory) v jeho Sonic Cat studiu. Umělecký klip s tématikou plynutí času má na svědomí režisér Dominik Sepp. Kromě studia a exteriérů se natáčelo i na pozadí unikátní soukromé sbírky hodin jistého bratislavského sběratele. Textový koncept „měnícího se času“ tak dostal další, vizuálně silný rozměr.

 Videoklip

STORY FEAT. MARTIN CHODÚR
„Mění se čas“
Autor hudby a textu: Marian Zima
Délka: 3:33
Vydavatel: Story/Marian Zima
YouTube Music

Mění se čas

Release Date : 31. 10. 2023
Catalog ref. : SKU 531900403