X
X

PÍSNĚ PRO JINÉ INTERPRETY

Psát pro jiné interprety je výzva i radost zároveň. Když píšu píseň pro sebe, vždy nakonec vyzní trochu autobiograficky – psát pro jiné je jako psát film – můžu vystoupit ze své vlastní kůže a psát jako bych byl někdo jiný, což je inspirující a osvobozující. Můžu psát o jiných věcech v první osobě a přitom za jinou osobu. To platí hlavně pokud jde o textovou stránku a do určité míry také o stránku hudební “

Písně s hudbou a texty Martina Chodúra obohatily repertoár mnoha českých interpretů, např. Moniky Absolonové (To nejsem já), Daniela Hůlky (Prométheus) nebo operních pěvců Štefana Margity a Kateřiny Kněžíkové (text Jeden Bůh k americké písni One God).

Pro album Karla Gotta S pomocí přátel (2015) napsal Martin Chodúr spolu s dalšími českými, slovenskými a německými autory novinkovou píseň s názvem Právě vchází. Pro Hanu Zagorovou napsal hudbu i text k písni On se vrátí, která vyšla na albu O lásce (2016) a o dva roky později hudbu i text k písni Balada z alba Já nemám strach (2018).

Pro šansonové album Štefana Margity Mapa lásky (2018) napsal Martin Chodúr tři písně. Konkrétně hudbu a text k písni Odyssea, text Slova k duetu Zlaty Adamovské a Štefana Margity z repertoáru Dalidy a Alaina Delona a text Lásku mít a nic víc k jednomu slavnému šansonu Jacquese Brela, který autorizovala sama Brelova dcera France.

2021 © Martin Chodúr