X
X

hallel sin header

Tento crossover hudební projekt vychází z alba HALLELUJAH Vánoční písně a koledy (2018), které Martin Chodúr nahrál s doprovodnou kapelou MACH a Janáčkovou filharmonií Ostrava pod vedením Marka Prášila. Kolekci skladeb koncertu zahajuje snad nejslavnější koleda na světě Adeste fideles pastores po dlouhé době zpívaná česky pod názvem Jdou zástupy věrných. Dále zde najdete staletími či desítkami let prověřené slavné vánoční písně a koledy z Francie, Británie, Ameriky, ale také z Čech a z Moravy. Některé z nich jsou již známé v domácích verzích, jiné jsou vítaným objevem. Všechny dostaly jedinečný orchestrální či kapelový kabát z dílny skvělých aranžérů a zvukových mistrů.

Titulní skladbou je proslulé Cohenovo Hallelujah. Prosté písničkářově předloze se dostalo velké instrumentace, ve které se však neztratilo původní textové poslání. Také většina ostatních skladeb využívá filharmonického zvuku, od lidových pastorelek přes klasické vánoční melodie či americkou zasněženou romantiku až po melodicky mohutné téma The Power of Love britské skupiny Frankie Goes To Hollywood, nám tak dobře známé z Olmerova filmu Bony a klid. Martin Chodúr si sám jednu skladbu kompletně zaranžoval, čtyři převzaté otextoval (Deck The Halls, Coventry Carol, Guardian Angels a Mary, Did You Know ?) a další, Síla mít rád, celou napsal. Všechny písně pak v češtině a angličtině nazpíval. 

Koncert je možné uspořádat ve variantě s hostem ( v roce 2019 byl například odehrán s Patricií Janečkovou) nebo jako dělený koncert dvou podobných projektů například s šansonovým projektem Radky Fišarové. V případě zájmu je možné koncert dohodnout se symfonickým orchestrem daného města. Koncert v délce 90 minut má sváteční atmosféru a je vhodný pro široké spektrum posluchačů.

2021 © Martin Chodúr